Více než sto let byl první budovou, kterou po svém příjezdu do Olomouce lidé spatřili. Hotel před hlavním nádražím Bahnhof, později Široký a nakonec Družba zde stál zhruba od roku 1876 do 20. března 1982, kdy jej dělníci srovnali se zemí.
Více na: http://magazin.e15.cz/regiony/siras-z...