Zapraszamy do obejrzenia zapisu debaty o 🖥 z cyklu spotkań 𝐑𝐨́𝐰𝐧𝐨𝐬́𝐜́ 𝐰 𝐦𝐢𝐞𝐬́𝐜𝐢𝐞 zorganizowanej z okazji rocznicy podpisania przez Kraków Europejskiej Karty równości kobiet i mężczyzn.
MIASTO DLA KOBIET, PRZEZ KOBIETY TWORZONE👇
Pojawia się wiele głosów, by zredefiniować nasze podejście do planowania przestrzeni wspólnej i wprowadzić do opowieści o mieście perspektywę kobiet, tak by nasze miasta stawały się prawdziwie inkluzywne. To jak poruszamy się po mieście i jak korzystamy z jego infrastruktury, jak pokazuje wiele badań, determinuje często nasza płeć. Podczas spotkania pragniemy porozmawiać o tym, czy jest gender mainstreaming w projektowaniu i jak tworzyć miasto, które uwzględnia potrzeby wszystkich.
W spotkaniu wzięły udział:
🔸 Barbara Nawrocka – architektka, współzałożycielka architektonicznego studia Miastopracownia
🔸 Dominika Wilczyńska – architektka, współzałożycielka architektonicznego studia
Miastopracownia
🔸 dr hab. Marta Smagacz-Poziemska, prof. UJ – wykładowczyni UJ, ekspertka z zakresu antropologii miasta i przestrzeni
Prowadzenie: Aleksandra Suława
🔸 Ewelina Jaskulska – architektka, współ-inicjatorką projektu badawczo-naukowego „ARCHITEKTONICZKI”
🔸 Joanna Aleksandrowicz – architektka, współ-inicjatorką projektu badawczo-naukowego „ARCHITEKTONICZKI”